top
zaokraglenie1

Macie już najnowszą wersję systemu Microsoftu? A może dopiero przymierzacie się do zakupu albo pobrania wersji beta? Niezależnie od tego jaką wersję systemu zamierzamy zainstalować dobrze by było gdyby interfejs był w naszym rodzinnym języku. Jeżeli pobraliśmy ze strony Microsoftu wersję beta 1 Windowsa 7 to jest to wersja systemu w języku angielskim. W artykule tym opisano jak zmienić język Windowsa na polski.


Instalacja języka polskiego w Windows 7 jest prostsza niż można by się spodziewać opierając się na znajomości wcześniejszych wersji systemu Microsoftu. Na Windows 7 zainstalowanym na Virtual PC zajmuje ok 5 minut.


Pierwszym krokiem będzie pobranie polskiego pakietu językowego. W tym celu wchodzimy na stronę:


http://pcxp.pl/Pliki.aspx?PlikID=7316


i klikamy link „POBIERZ”. Archiwum zajmuje ok 45 MB tak więc posiadacze szybszych łącz pobiorą je w mig.


Po pobraniu pliku wchodzimy do panelu sterowania (zakładając że mamy angielską wersję systemu):


Start->Control Panel


i wybieramy opcję „Change display language” z kategorii „Clock, Language, and Region”.


Należy tu wspomnieć, że aby wybrać tą opcję należy mieć włączony widok Panelu sterowania „po kategorii” (View by: Category w prawym górnym rogu okna). Po zmianie sposobu wyświetlania panelu sterowania na ikony nie udało mi się znaleźć tej do zmiany języka (ale też nie chciało mi się klikać wszystkich ikon ;)).


Kiedy już znajdziemy opcję Change display language, klikamy ją i otwiera nam się nowe okno. Klikamy w „Install/uninstall languages...”, wybieramy opcję „Install display languages” a następnie „Browse” i wybieramy lokację w której zapisaliśmy spolszczenie. Kiedy już je znajdziemy klikamy dwukrotnie albo zaznaczamy i potwierdzamy Ok. Następnie z listy języków wybieramy Polish (polski) i przechodzimy dalej (Next).


Rozpakowanie archiwum zajmuje chwilę - można sobie w tym czasie zrobić herbatę :) Po zainstalowaniu paczki otwiera się okno w którym możemy wybrać język wyświetlania. Wybieramy oczywiście „polski” i klikamy „Change display language”.


Aby zmiany zostały wprowadzone należy się wylogować z systemu i zalogować ponownie. Kiedy to zrobimy możemy się cieszyć polską wersją najnowszego systemu Windows.

zaokraglenie2
Windows 7 , Windows seven, Windows siedem, W7 - nie ważne jak napisane, jest to system na który wszyscy czekamy.
Kompleksowe projektowanie stron internetowych z profesjonalistami z firmy Kombinet